foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
foto1
Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu
foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
foto1
Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu
foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
Tel.+48 77 423 16 75
sekretariat@zpo.opole.pl

   Pilnie poszukiwani są zawodowcy - specjaliści branży budowlanej, mechanicznej, elektrycznej i samochodowej… Takie ogłoszenia pojawiają się na rynku pracy, gdzie coraz częściej to pracodawcy poszykują specjalistów, a nie odwrotnie. Tym razem jednak ogłoszenie dotyczyło naboru zawodowców – uczniów wymienionych branż do konkursu MŁODY MISTRZ ZAWODU, organizowanego przez Centrum Kształcenia Praktycznego w ZPO w Opolu. Nasza placówka ma na koncie różne inicjatywy służące promowaniu szkolnictwa zawodowego, ale konkurs branżowy miał w dniu 29 maja 2018 r. swoją pierwszą edycję.

  Ideą konkursu jest podnoszenie rangi i jakości kształcenia zawodowego, rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań zawodowych oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Jego zorganizowanie, pod patronatem Prezydenta Miasta Opola, przez CeKaP wraz z Izbą Rzemieślniczą w Opolu oraz Opolską Izbą Gospodarczą, było możliwe dzięki zaangażowaniu partnerów: Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu oraz Polskiego Związku Motorowego w Opolu.  W szranki konkursowe o tytuł Młodego Mistrza Zawodu w 4 branżach: budowlanej, mechanicznej, samochodowej i elektrycznej, stanęło 77 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i branżowych I stopnia z województwa opolskiego (ZSB, ZSM i ZSZ nr3 w Opolu, ZSZ w Opoleśnie, CKZiU w Strzelcach Opolskiech, ZSZ w Krapkowicach i ZSZ w Zdzieszowicach). Na zwycięzców czekał nie tylko splendor, udokumentowany dyplomem tytuł mistrza, ale również całkiem pokaźne nagrody, których fundatorami byli sponsorzy:

 • Miasto Opole
 • INVEST PARK
 • GAZ SYSTEM
 • IZBA RZEMIEŚLNICZA
 • OPOLSKA IZBA GOSPODARCZA
 • ENERGOPOL
 • OPEX
 • POLARIS

Czytaj więcej: MŁODY MISTRZ ZAWODU - KONKURS BRANŻOWY W CKP

 

Centrum Kształcenia Praktycznego ZPO w Opolu, Opolska Izba Rzemieślnicza oraz Opolska Izba Gospodarcza mają przyjemność zaprosić uczniów Państwa Szkoły do wzięcia udziału w organizowanym po raz pierwszy konkursie „MŁODY MISTRZ ZAWODU”, skierowanym do uczniów klas I-III branżowej szkoły zawodowej I stopnia.

Ideą Konkursu jest podnoszenie rangi i jakości kształcenia zawodowego, rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań zawodowych oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności w tym zakresie.

Zapraszamy do udziału uczniów kształcących się w zawodach z następujących branż:

 • budowlanej
 • mechanicznej
 • samochodowej
 • elektrycznej.

Konkurs odbędzie się 29 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. Szczegóły Konkursu znajdziecie Państwo w przesłanym droga elektroniczną regulaminie oraz na stronie internetowej ZPO (www.zpo.opole.pl).

Zgłoszenia uczniów należy przesyłać w terminie do 7 maja 2018 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pełny regulamin konkursu

Pełny program konkursu

Plakat