foto1
Zespół Placówek Oświatowych w Opolu
foto1
Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu
foto1
Rok szkolny 2017/18 - ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ
foto1
Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu
foto1
Schronisko SSM i Bursa zapraszają
Tel.+48 77 423 16 75
sekretariat@zpo.opole.pl

W dniu 27 kwietnia br. gościliśmy przedstawiciela firmy Henkel Polska Sp. z o.o., Pana Wiesława Górę. W programie spotkania znalazły się: prelekcja nt. stosowania produktów marki Ceresit do wykonywania systemów ociepleń oraz ćwiczenia praktyczne, w trakcie których uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności wykonując tynki cienkowarstwowe. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy IIaT z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu, uczęszczający na zajęcia praktyczne do Centrum Kształcenia Praktycznego oraz nauczyciele praktycznej nauki zawodu kształcący młodzież w zawodzie technik budownictwa.

Galeria zdjęć

26.11.2015 - Odwiedzili nas uczniowie z Gimnazjum w Ozimku. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego zaprezentowania placówki,  omówienia kierunków kształcenia, które są realizowane w CKP. Następnie uczniowie zwiedzali pracownie Centrum.

19.11.2015 -  Ponownie w ramach projektu „Spójrz z nami w swoją przyszłość” odwiedzili nas uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 8.

06.11.2015 - Wizyta studyjna młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 7. Wizyta przebiegała pod hasłem „Poznanie kierunków i zawodów kształcenia w szkołach zawodowych w świetle wyboru szkoły ponadgimnazjalnej przez absolwentów PG nr 7".

15.10.2015 - 16.10.2015 -  Podczas Festiwalu Ekoenergetyki odbyło się w naszej placówce Młodzieżowe Forum Ekoenergetyki, w ramach którego młodzież ze szkół z Olesna, Kluczborka, Namysłowa, Kędzierzyna-Koźla i Nysy zwiedzała pracownie Centrum.

17.09.2015 – W ramach projektu „Spójrz z nami w swoją przyszłość” gościliśmy w Centrum uczniów Publicznego Gimnazjum nr 8 z Opola. Młodzież odwiedziła naszą placówkę by zapoznać się ze specyfiką kształcenia zawodowego.

18.05.2015r. - Centrum Kształcenia Praktycznego odwiedziła grupa 25 uczniów z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie.  Celem wizyty było poznanie naszej placówki i oferty kształcenia zawodowego opolskich szkół.
 
04.03.2015r. - Naszą placówkę odwiedziła grupa uczniów z PG nr 6 w Opolu. Młodzież zapoznała się z oferta edukacyjną szkół zawodowych i zwiedzała pracownie Centrum.

11 marca w CeKaPie już po raz szósty został rozegrany Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZPO.  Z przyjemnością stwierdzamy, że rozgrywki wpisały się już w kalendarz cyklicznych  wiosennych imprez szkół i placówek ponadgimnazjalnych Opola, ponieważ chętnych do sportowej rywalizacji jest coraz więcej. W tym roku zgłosiło swój udział 9 drużyn: PLO I, PLO II, PLO III, PLO V, ZSB, ZSElektrycznych, ZSZ nr4, ZSZ im. Staszica, ZPO.  Drużyny mogą składać się z uczniów, nauczycieli lub innych pracowników szkoły; warunkiem koniecznym jest uczestnictwo przynajmniej jednej pani w składzie drużyny. Mecze były rozgrywane w  trzech grupach,  zwycięzcy grup rozegrali  mecze finałowe. 

Puchar Dyrektora ZPO trafił w tym roku (podobnie jak w ubiegłym) do Liceum Ogólnokształcącego nr II w Opolu. Drugie miejsce zajęła drużyna ze „Staszica”, a trzecie – Liceum Ogólnokształcące nr I. Jak widać jesteśmy bardzo gościnni i nie pchamy się na podium ;)
Prócz głównych nagród drużynowych przyznawane są również nagrody indywidualne. W VI Turnieju  dyplom dla najlepszej zawodniczki otrzymała Joanna Muraszko z ZSZ im. Staszica, a najlepszym zawodnikiem został uznany Patryk Wosinek z PLO nr I.
Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZPO to przykład sportowej rywalizacji, ale również współpracy szkół i placówek ponadgimnazjalnych.

Zobacz zdjęcia

W dniu 03 marca 2015 roku grupa zainteresowanych pracowników ZPO została zapoznana z podstawami programowania sterowników firmy  Delta Electronics.
Szkolenie przeprowadził pracownik Firmy InduProgress, która jest oficjalnym dystrybutorem produktów automatyki przemysłowej tej marki. Jest to kolejne spotkanie z przedstawicielem tej firmy z którą zamierzamy nawiązać szerszą współpracę.

18.12.2014r. - Ponownie odwiedziła nas grupa gimnazjalistów  PG nr 7 w Opolu. Młodzież zapoznała się z kierunkami kształcenia w szkołach zawodowych i zwiedziła pracownie Centrum.

05.11.2014r. - Gościliśmy w Centrum uczniów Gimnazjum z Dębskiej Kuźni. Młodzież odwiedziła naszą placówkę by zapoznać się ze specyfiką kształcenia zawodowego, ofertą edukacyjną  oraz zwiedzić pracownie CKP.

30.10.2014r. - Naszą placówkę  odwiedziła grupa uczniów z PG w Ozimku. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego zaprezentowania placówki,  omówienia kierunków kształcenia, które są realizowane w CKP następnie uczniowie zwiedzali pracownie Centrum.

06.10.2014r. - Odwiedzili nas gimnazjaliści z PG nr 7 w Opolu. Wizyta przebiegała pod hasłem „ Poznanie kierunków i zawodów kształcenia w szkołach zawodowych w świetle wyboru szkoły ponadgimnazjalnej przez absolwentów PG nr 7”.

09.09 2014 r. - W ramach Opolskiego Festiwalu Ekoenergetyki gościliśmy w ZPO grupę młodzieży z Polkowic, która podczas pobytu miała możliwość zwiedzenia pracowni CKP – m.in. odnawialnych źródeł energii oraz pojazdów samochodowych.

09.05.2014r. - Gościliśmy przedstawicieli szkół i władz oświatowych ze Szwajcarii, którzy przebywali w Opolu na zaproszenie Kuratorium Oświaty.

1-10.04.2014r. - Gościliśmy w CKP na zajęciach praktycznych uczniów z Ingolstadt (Niemcy) – w ramach wymiany partnerskiej ZSM. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych podczas, których realizowali. projekt wykonania podświetlanej statuetki z logo CeKaPu. W ostatnim dniu pobytu odbyło się uroczyste  pożegnanie  uczniów z Ingolstadt. Podczas spotkania – w którym  uczestniczył m.in. Dyrektor ZSM, Pan Bogusław Januszko zostały wręczone uczniom prace, które wykonali w ramach zrealizowanych zajęć praktycznych w CKP.

24.01.2014r. - Odwiedzili nas studenci I roku historii z Instytutu Historii i Pedagogika pracy z doradztwem zawodowym
z Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego. Grupa zwiedzała pracownie Centrum pod kątem
funkcjonowania w Centrum Kształcenia Praktycznego systemu BHP.

W dniu 24 listopada 2014 r. o godz. 9:00 w naszej placówce odbyła się prezentacja produktów firmy INDUPROGRESS, która jest oficjalnym dystrybutorem Delta Electronics w dziedzinie automatyki przemysłowej na terenie Polski. Serdecznie zapraszamy.

Pobierz zdjęcia (zip)

W dniu 18.11.2014r. przedstawiciele  firmy Lange – Łukaszuk przeprowadzili  szkolenie teoretyczno – praktyczne w zakresie narzędzi i oświetlenia dla elektryków. W prezentacji wzięło udział około 60 uczniów.

Pobierz zdjęcia (zip)