W dniach 14 i 15 listopada 2017 r. gościliśmy ponownie doradców technicznych firmy Henkel Polska Sp. z o.o. Poprowadzili oni w gronie zainteresowanych wykonawców szkolenie z zakresu stosowania wybranych produktów marki Ceresit do mocowania płyt termoizolacyjnych oraz wykonywania warstw zbrojących i tynków cienkowarstwowych.

W pokazach wzięli również udział nauczyciele praktycznej nauki zawodu kształcący młodzież w zawodzie technik budownictwa.
Wymierną korzyścią dla naszej placówki są materiały budowlane przekazane przez doradców technicznych, które posłużą do prac wykonywanych w ramach zajęć praktycznych.

Szkolenie było kolejnym etapem rozwijania współpracy pomiędzy Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu i firmą Henkel Polska Sp. z o.o.

Opracował: Kuzara Aleksander

Od 16 do 27 października w Centrum Kształcenia Praktycznego gościliśmy, na zaproszenie Zespołu Szkół Budowlanych, 10- osobową grupę uczniów z Żyliny ze Słowacji.

Uczniowie klas I - IV SOS Stavebna realizowali zajęcia praktyczne w CKP w ramach Europejskiego programu Erasmus+, z zakresu OZE – montaż i eksploatacja systemów solarnych. Zajęcia realizowane były według specjalnie przygotowanego programu nauczania przez następujących nauczycieli: Pawła Procherę, Rafała Gonschiora, Marcina Gajderowicza, Andrzeja Sobka i Wiesława Kurka.

Słowacka młodzież była bardzo zadowolona z dwutygodniowych zajęć, gdzie poznała  praktyczne i teoretyczne aspekty systemów montażu paneli solarnych z uruchomieniem systemu solarnego, regulacji parametrów i nastaw układów sterowania. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z działaniem układów fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz układu kotłów na biomasę.

Oprócz nauki i praktyki była też chwila na spotkanie z gitarą i piosenką.

Opracował mgr inż. Wiesław Kurek